Spotkanie z policjantem – BEZPIECZNE FERIE - 2020-01-25

W ostatnim dniu nauki szkolnej, tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbyło się spotkanie z dzielnicowym Posterunku Policji w Szczurowej, Panem Dariuszem Czesakiem, który wygłosił niezwykle ciekawą prelekcję związaną z bezpiecznym wypoczynkiem podczas ferii zimowych. Adresatami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Pan Policjant przypomniał dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa związane z poruszaniem się w ruchu drogowym. Podkreślił, iż niezwykle ważna jest rozwaga oraz noszenie odblasków, zwłaszcza zimą gdy szybko zapada zmrok. Udzielił wskazówek jak należy zachować się na przejściach dla pieszych. Przypomniał również o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie zimowego wypoczynku. Skupił się w dużej mierze na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się w pobliżu ulic i rzek. Funkcjonariusz również w zabawny sposób udzielił rad, jak bezpiecznie bawić się na śniegu oraz na lodowisku. Wręczył uczniom obrazkowy Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, w której zostały zawarte najważniejsze wskazówki dotyczące przebywania na stokach narciarskich oraz rozważnego z nich korzystania.

W dalszej części spotkania Pan Policjant poruszył temat bezpiecznego korzystania z telefonu oraz z Internetu. Przestrzegał przed nawiązywaniem kontaktów z obcymi osobami, a także przed udzielaniem o sobie różnych informacji, czy też wysyłaniem swoich prywatnych zdjęć i filmów. Uświadomił dzieciom, że muszą być niezwykle ostrożne podczas nawiązywania nowych kontaktów nie tylko w sieci, ale również w realu.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo, ale przede wszystkim bezpiecznie.