Dzień Bezpiecznego Internetu - 2020-02-28

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W tym roku DBI odbył się pod hasłem „Działajmy razem”. Z tej okazji w naszej Szkole, w trakcie przerwy zorganizowano wydarzenie, którego celem było zapoznanie uczniów  z zasadami bezpiecznego poruszania się po Sieci i korzystania z zasobów internetowych.

Uczniowie wybrali najważniejsze dla nich zasady zachowania bezpieczeństwa w wirtualnym świecie, które następnie zapisali na karteczkach i utworzyli z nich symbol  „małpki” @.