Polski ZŁOTY ma 100lat - Konkurs plastyczny - 2020-02-28

W miesiącu lutym klasy IV-VIII realizowały kolejne działania w ramach programu „Polski ZŁOTY ma 100 lat!”. Tym razem był to konkurs plastyczny pod hasłem „Polacy na banknoty”. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie własnego banknotu z wizerunkiem zasłużonego Polaka. Nie mogła to być jednak dowolna postać, ponieważ wcześniej – na lekcjach wychowawczych – każda klasa wyłoniła swojego kandydata, którego wizerunek powinien znaleźć się na polskiej walucie. Do grona zasłużonych Polaków, zdaniem uczniów, należą: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski, Mikołaj Kopernik oraz Jerzy Owsiak. Do konkursu zgłoszono 22 prace. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i stworzyli piękne i bardzo różnorodne projekty. Zwycięzców wyłoniono poprzez tajne głosowanie nauczycieli, którzy zgodnie twierdzili, że wybór jest bardzo trudny i wszystkie prace zasługują na uznanie.

Nagrody za największą ilość zdobytych punktów otrzymali:

Julia Adamska,

Zofia Gargul,

Maksymilian Kaczmarczyk.

Wyróżnienia przyznano uczniom:

Patrykowi Bartkowskiemu,

Gabrieli Gajos,

Mai Adamskiej.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.