Światowy Dzień Pluszowego Misia - 2020-12-01

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które 25 listopada 2002 roku zostało oficjalnie wpisane do kalendarza. To nie przypadkowa data, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

W tym roku nauczyciele przedszkola wraz z dziećmi włączyli się w obchody tego sympatycznego święta. Dla dzieci był to dzień pełen atrakcji. W pierwszej części obchodów przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, w której poznały historię pluszowego misia. Następnie z wielką uwagą obejrzały fragmenty bajek, w których głównym bohaterem jest miś. Ze względów sanitarnych, dzieci nie mogły przynieść ze sobą pluszowych przyjaciół, jednak dzięki współpracy rodziców z nauczycielami, udało się  stworzyć fotogalerię zdjęć dzieci z ulubionymi pluszakami, która stała się miłą niespodzianką dla dzieci.

Przedszkolaki uczestniczyły również we wspólnej zabawie tanecznej przy piosenkach: „Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”.

Na zakończenie „Misiowego Dnia” dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne, które można podziwiać w galerii zdjęć.