"Jestem bezpieczny na drodze" - 2011-09-17

W dniu 16 września 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym podsumowana została akcja propagująca zasady bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. W ramach tej akcji przeprowadzono:

-Ogólnoszkolny Konkurs Plastyczny,

-Ogólnoszkolny Test Wiedzy o Bezpieczeństwie,

-Turniej sprawności praktycznych dla rowerzystów,

-wycieczki piesze dla najmłodszych uczestników dróg.

Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Słowik powitała przybyłych gości: Panią Jadwigę Sumara Kierownika Powiatowego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku, Panią Jolantę Serwa Kierownika Organizacyjno-Prawnego Oświaty, Kultury Czytelnictwa i Sportu w Gminie Szczurowa oraz całą społeczność szkolną. W słowach kierowanych do dzieci i młodzieży goście podkreślali znaczenie dbałości o bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym, zwłaszcza na terenach wiejskich, gdzie po drogach publicznych poruszają się maszyny rolnicze. Z uwagi na to, że dzieci również dojeżdżają rowerem w warunkach jesienno-zimowych zachodzi konieczność używania elementów odblaskowych, które sprawiają, że uczniowie będą bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze. Podczas spotkania nagrodzono laureatów Ogólnoszkolnego Konkursu Plastycznego a jego wyniki przedstawiają się następująco:

w kategorii uczniów klas młodszych nagrody otrzymali:

I miejsce –Sadkowska Izabela

II miejsce –Niewolak Jan

III miejsce- Kujacz Krzysztof

wśród dzieci starszych nagrody zdobyli:

I miejsce – Skrzyńska Aleksandra

II miejsce – Gałka Wiktoria

III miejsce – Półtorak Andżelika

Dalszą część spotkania stanowiło krótkie przedstawienie przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kuta nauczyciela polonisty, zaprezentowane przez uczniów klas starszych. W sposób humorystyczny ukazali oni drobne przewinienia pieszych i rowerzystów, a także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i do domu.

Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie przez gościa ,Panią Jadwigę Sumara wszystkim uczniom szkoły kamizelek odblaskowych oraz opasek fluorescencyjnych ufundowanych przez Dyrekcję Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie oraz Towarzystwo Ubezpieczeniowe Uczniów, za które wszystkie dzieci serdecznie podziękowały.