"Pisanki, pisanki - jajka kolorowe" - 2012-04-02

Zachowując szkolną tradycję związaną ze świętem Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie "Dekoracja wielkanocna". Wśród wielu ciekawych i misternie wykonanych kompozycji znalazły się pisanki, kraszanki, baranki, kurczątka, zajączki, kartki wielkanocne, palmy i stroiki na świąteczny stół.

W kategorii uczniów klas I - III nagrody otrzymali: Misiorowski Adrian, Sadkowska Izabela, Porębski Miłosz, Pamuła Marcin, Plebańczyk Aleksandra, Powroźnik Bartłomiej, Dabrowska Aleksandra, Półtorak Piotr, Maj Patryk.
W kategorii uczniów klas IV - VI wyróżniono prace: Gałka Wiktoria, Słowik Bartłomiej, Rataj Wiktoria, Skrzyńska Zuzanna, Gierczak Arkadiusz, Czajka Elżbieta, Misiorowska Natalia, Dąbrowska Klaudia, Półtorak Andżelika, Gadowska Kamila, Moroński Mikołaj, Kaźmierczyk Dominika.

Zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY

Nowością w tym roku szkolnym, wśród prac pielęgnujących tradycje wielkanocne, była nauka wicia palm wielkanocnych.
Z inicjatywy ks. proboszcza Alberta Urbasia nawiązano współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich i pod kierunkiem Pani Zofii Rzepka dzieci robiły wielkanocne palmy. Z pomocą rodziców powstały piękne palmy, które wzbogaciły uroczystość Niedzieli Palmowej w kościele parafialnym.

" Staropolskim obyczajem,
Jajkiem dzieląc się święconym,
Życzymy wszystkim szczęścia wzajem,
W dniu tradycją uświęconym."

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły