Witajcie w szkole! - 2013-04-10

Dzień 8 kwietnia 2013 roku był w naszej szkole dniem otwartym dla przedszkolaków. Dzieci pod opieka wychowawczyni poznawały szkołę, sale lekcyjne i pomoce dydaktyczne. Podczas wspólnych zajęć z uczniami klasy I świetnie radziły sobie z zagadkami, kalamburami, zabawami związanymi z umiejętnościami manualnymi i ruchowymi.

Dzieciom przedszkolnym bardzo podobała się nauka przez zabawę. Do realizacji tego typu wyzwań szkoła jest przygotowana.

Dzień otwarty zakończył się wspólnym spotkaniem informacyjnym z rodzicami dzieci 5-cio i 6-ścio letnich. Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Słowik zapoznała rodziców z zasobami bazy dydaktycznej szkoły oraz wyposażeniem sal lekcyjnych. Odpowiadała na pytania dotyczące gotowości szkolnej. W czasie rozmowy podejmowano kwestie: "Dlaczego warto by sześciolatek rozpoczął naukę w szkole?" oraz poznawano możliwości wyrównywania szans edukacyjnych i uwzględniania specyficznych potrzeb dzieci. Pani dyrektor w rozmowach indywidualnych z rodzicami wyjaśniła wszelkie wątpliwości.

Zajęcia edukacyjne w szkole bardzo podobały się dzieciom, a wspólna zabawa ze starszymi kolegami dostarczyła im miłych wrażeń.