" Mojej Kochanej Mamie ...." - 2013-06-01

"Jest takie słowo, słowo jedno (...)
wierne i czułe do ostatka,
najbliższe sercu, najpiękniejsze
jedno, jedyne słowo - matka"

Dnia 29 maja 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona mamom oraz dzieciom. Najpierw najmłodsi uczniowie w teatralnej scence przygotowanej pod kierunkiem Pani Marty Skrzyńskiej ukazali w żartobliwy sposób sytuację mamy we współczesnej rodzinie.

Kolejnym elementem części artystycznej były wiersze i piosenki wyrażające szacunek, miłość oraz wdzięczność dla mam za ich poświęcenie i dobroć, zaprezentowane przez uczniów klas starszych. Wszystkie mamusie otrzymały od swoich pociech serdeczne życzenia, bukieciki kwiatów a także własnoręcznie wykonane laurki.

Dalszą część spotkania stanowiło krótkie przedstawienie " Spóźniony słowik" wykonane przez uczniów klasy szóstej. Scenariusz na podstawie utworów J. Tuwima opracowała Pani Małgorzata Kuta.

Dziecięcą prezentację zakończył układ taneczny wykonany przez dziewczęta klasy piątej, szóstej.

Zarówno mamy jak i dzieci dalszą część spotkania spędzały przy słodkim poczęstunku i wspólnych rozmowach.