Andrzejkowe zabawy i wróżby w Uściu Solnym - 2013-12-04

„Święty Andrzej wróży szczęście...”

Końcowe dni listopada to ostatnia szansa do zabaw przed nadchodzącym Adwentem. W czwartkowy wieczór dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym wzięły udział w zabawach, tańcach i wróżbach andrzejkowych. Większość z nich miała charakter tradycyjny, jak choćby lanie wosku przez klucz, odkrywanie przedmiotów "przepowiadających" przyszłość czy też "wędrówka" butów za próg. Wieczór prowadzili uczniowie Parlamentu Szkolnego. Wykazali się oni odpowiedzialnością za podjęte zobowiązania i dobrą organizacją. Dając upust swojej pomysłowości przygotowali wiele konkursów, gdzie dzieci mogły nie tylko poznać imię przyszłej sympatii, nazwę zawodu czy też wydarzenia z najbliższej przyszłości, ale wykazać się umiejętnościami z zakresu tańca towarzyskiego, spostrzegawczości, zręczności i poczucia humoru.

Współorganizatorami wieczoru byli rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom podczas zabaw i wróżb.