Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Akcja „WRACAMY”

Utworzono dnia 15.06.2021

Czas pandemii i izolacji to bardzo trudny okres w życiu każdej szkoły. Wszyscy przywykliśmy już do nauki zdalnej, oswoiliśmy jej gorsze strony, zaakceptowaliśmy sytuację. Po prawie roku wracamy do nowej rzeczywistości i szkoły, w której wszyscy muszą się na nowo odnaleźć. Nic dziwnego, że każdy z nas ma pewne obawy i czuje niepokój, niepewność. To normalny stan. Dlatego w dniu 09.06.2021 roku w ramach  akcji „WRACAMY”, której mottem przewodnim jest Uczeń to nie tylko rola - masz przed sobą człowieka zatroszcz się o niego, na terenie naszej szkoły zostały zorganizowane zajęcia integracyjne dla uczniów klas IV-VII.

Celem zajęć było wspólne spędzenie czasu z rówieśnikami, a także wzmocnienie wzajemnych relacji pomiędzy uczniami, którzy nie widzieli się przez dłuższy czas w związku z nauką zdalną.

Wspólna zabawa oraz ćwiczenia relaksacyjne przygotowane przez Panią psycholog Karinę Banaszczak oraz Panią pedagog Urszulę Mądrzyk pozwoliły na rozluźnienie atmosfery związanej z powrotem do szkoły. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali proponowane im czynności. Na zakończenie stworzyli wspólnie Łańcuch Wzmocnień składający się
z pokrzepiających i miłych słów, z których można skorzystać  w trudnej chwili.

Dodatkowo dla pozostałych uczniów przygotowane zostały karty pracy indywidualnej do zrealizowania w ramach zajęć z wychowawcą.