Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

Utworzono dnia 06.02.2024

Nikt nie może zrobić dla małych dzieci tego, co robią dziadkowie.

Dziadkowie posypują gwiezdnym pyłem życie małych dzieci (Alex Haley)

Dzień Babci i Dziadka to święto, które ma w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku. Pomysł uhonorowania wszystkich Babć  pojawił się w  kalendarzach rodzinnych w roku 1964, zaś Dzień Dziadka ustanowiono dopiero w 1978 roku. To wyjątkowe dni, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości.

W dniu 22 stycznia 2024r. Babcie i Dziadkowie przybyli, aby się spotkać i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez wnuczęta. Na wstępie Pan Michał Winczura, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego,  powitał seniorów oraz gości honorowych w osobach: Pana Łukasza Kozaka, Przewodniczącego Rady Gminy; Pana Zbigniewa Moskala, wójta Gminy Szczurowa, Pani Barbary Sadkowskiej, sołtys Uścia Solnego.

Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który składał się wzruszający koncert kolędowy, poetyckie życzenia oraz sceny Jasełek. Wnuczęta w ten sposób pragnęły  okazać swoim bliskim wdzięczność, szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Słowa życzeń skierowali do czcigodnych Babć i Dziadków również zaproszeni Goście oraz Dyrektor. W swych wypowiedziach podkreślili ich szczególną rolę   w wychowaniu młodych pokoleń Polaków. Skierowali do Seniorów słowa uznania za ich trud, gdyż to świat wartości, doświadczenie i czuła miłość Dziadków pozwala dzieciom poczuć się bezwarunkowo kochanymi.

Z kolei wszyscy wnukowie i wnuczki złożyli Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia i podarowali laurki. To był wyjątkowy  dzień pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem