Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Dzień Języków Obcych

Utworzono dnia 22.11.2021

„Kto nie zna języków obcych, nie wie nic o własnym”.

- Johann Wolfgang von Goethe

Po raz kolejny w naszej szkole, w ramach obchodów DNIA JĘZYKÓW OBCYH odbył się kultowy już konkurs plastyczno – językowy zorganizowany dla uczniów klas I – III „PICTURE DICTIONARY” – słownik obrazkowy. Konkurs polegał na wizualnym przedstawieniu wybranego przez siebie słowa w języku angielskim. Prace uczniów nie dość, że były bardzo pomysłowe i estetycznie wykonane, to również spełniły funkcję edukacyjną, gdyż służyły nauce słówek w języku angielskim. Wszystkie wytwory zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie. Nasi młodsi uczniowie bardzo się zaangażowali w wykonywanie prac, dlatego też otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez panią dyrektor oraz Polonię w Chicago. Wszyscy dostali drobne upominki oraz dyplomy, natomiast kilka prac zostało szczególnie wyróżnionych:

Anna Bawół – klasa 2

Szymon Słowik – klasa 2

Emilia Wąs – klasa 3

Kacper Piwowarczyk – klasa 2

Hubert Szlachta – klasa 3

Natalia Długoszewka – klasa 2

Krystian Gadowski – klasa 3

Mikołaj Gołąb – klasa 2

Alan Banasik – klasa 2

Wyróżnienia:

Lena Gadowska – klasa 2

Amelia Płachno – klasa 2

Nikola Gajos – klasa 3

Pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy wzięli udział w konkursie otrzymali puzzle i dyplomy.

Uczniowie klas IV – VIII również nie zapomnieli o tym ważnym dniu.  W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczestniczyli w QUIZIE o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat krajów obszaru anglo- i niemieckojęzycznego, rozwijanie umiejętności językowych oraz kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez panią dyrektor i gminę Szczurowa, jednak najlepszą znajomością tematu wykazali się:

Julia Adamska – klasa 8

Gabriela Gajos – klasa 8

Maciej Rataj – klasa 6

Kolejną inicjatywą związaną z obchodami Dnia Języków Obcych był szkolny konkurs plastyczno – językowy „LAPBOOK”. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie i wykonanie folderu na temat wybranego państwa, miasta lub obszaru europejskiego. Wystarczyła odrobina kreatywności, oryginalny pomysł, zaangażowanie i powstały wspaniałe lapbooki. Jury zatem nie miało łatwego zadania, aby wyłonić zwycięzców, jednak nagrodzono 6 prac konkursowych:

Julia Adamska – klasa 8

Patryk Bartkowski – klasa 7

Gabriela Gajos – klasa 8

Maja Adamska – klasa 7

Hubert Gajos – klasa 5

Magdalena Plebańczyk – klasa 5

Wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursach i zmaganiach serdecznie gratulujemy. Dziękujemy nauczycielkom: pani Paulinie Dziura, Monice Burzawa – Moskal oraz Annie Długosz – Jewiarz za zorganizowanie obchodów DNIA JĘZYKÓW OBCYCH. Zachęcamy wszystkich do kreatywnej nauki języków obcych poprzez zabawę