Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

III Międzynarodowa edycja czytelniczej akcji Przerwa na czytanie

Utworzono dnia 10.11.2022

Uczniowie Publicznej Szkoły  Podstawowej w  Uściu Solnym  po raz trzeci  uczestniczyli  w międzynarodowej edycji czytelniczej akcji  Przerwa na czytanie zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest zachęcenie młodzieży do codziennego czytania, sięgania po książkę w różnych sytuacjach życiowych oraz promocja czytelnictwa jako przyjemnej i wartościowej rozrywki.

W bieżącym roku szkolnym bicie rekordu w czytaniu na przerwach wyglądało nieco inaczej ze względu na remont budynku szkoły. Uczniowie wybierali zarówno dni całego miesiąca października jak i klasy, gdzie czytali pod opieką nauczyciela lub wychowawcy. Młodzież z klasy ósmej zaangażowała się  w czytanie dla najmłodszych. Uczniowie klas I – III słuchali oraz czytali  także podczas zajęć świetlicowych

            Każdy mógł włączyć się do akcji bicia rekordu i przynieść swoją ulubioną książkę, którą czytał samodzielnie lub  w grupie. Literatura  była zróżnicowana. Dzieci indywidualnie wybierały  interesujące ich książki. Młodzież także sięgnęła po literaturę beletrystyczną, ulubione lektury, zasoby biblioteczne pozyskane w ramach uczestnictwa w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Łącznie  w szkole do akcji Przerwa na Czytanie przystąpiło 89 uczniów z ośmiu klas, 10 nauczycieli i  wychowawców.

 Akcja po raz kolejny przypomniała   dzieciom, że czytanie jest ciekawe, ponadto uczniowie stwierdzili, że lepiej czyta się książki razem z innymi, a nie w samotności.

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 111

W tym miesiącu: 138

W poprzednim miesiącu: 407

Wszystkich: 6999