Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Jak pomóc ptakom przetrwać zimę?

Utworzono dnia 14.02.2022

Odpowiedź na to pytanie znaleźli uczniowie klasy pierwszej, którzy wraz z wychowawcą - panią Pauliną Dziura bardzo ochoczo zaangażowali się w akcję niesienia pomocy zwierzętom zimą. Pierwszoklasiści wraz z rodzicami wykonali piękne karmniki, które rozmieścili w pobliżu szkoły. Przygotowali pożywienie dla ptaków i rozpoczęli prowadzenie obserwacji przyrodniczych.

Akcja dokarmiania ptaków jest częścią szerszych działań ekologicznych prowadzonych w tym roku szkolnym w naszej szkole, w ramach uczestnictwa w innowacji pedagogicznej pt. „Z ekologią za pan brat”. Wszystkie te działania mają na celu promowanie wśród uczniów właściwych zachowań oraz kształtowanie wrażliwości i szacunku dla przyrody. Kontakt z nią oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych jest dla uczniów klas młodszych czymś naturalnym i oczywistym, dlatego też sprawia najmłodszym tak wiele radości i satysfakcji.

Działania ekologiczne uczniów klas I – III będą kontynuowane.

Jak pomóc ptakom przetrwać zimę?