Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Mama, Tata – najpiękniejsze słowa świata

Utworzono dnia 31.05.2021

Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi, ale ręce naszej mamy.

Anna Kamieńska

W dniu 26 maja przypada  Dzień Matki. Swoje źródła ma on w starożytności. Zapomniana nieco tradycja tego święta  odżyła dopiero w XVII wieku. Dzieci w Anglii dawały mamom podarunki, głównie kwiaty i słodycze, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie.

Ten jeden dzień w roku poświęcony jest wszystkim Mamom – dobrym, cierpliwym, kochającym.  Matka stoi przy nas zawsze. Kiedy jej dziecko osiąga sukcesy, czy przeżywa najgorsze chwile w życiu, trwa przy nim i wspiera. Czasem jako jedyna osoba.

Dzieci na całym świecie w Dniu Matki wyrażają swoją miłość do niej najpiękniej jak potrafią. Bukiet polnych kwiatów i własnoręcznie przygotowana laurka są dla każdej mamy piękną pamiątką o magicznej mocy.

Uczniowie naszej szkoły również  pragną złożyć serdeczne życzenia wszystkim Mamom  z okazji Ich święta. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi życzenia dla wszystkich Mam przesyłamy drogą elektroniczną.

ZAŁĄCZNIKI: