Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

MOBILNE PLANETARIUM ORBITEK

Utworzono dnia 07.02.2024

Dnia 5 lutego 2024 roku naszą szkołę odwiedziło MOBILNE PLANETARIUM ORBITEK, które jest innowacyjnym narzędziem edukacyjnym wprowadzającym uczniów w świat astronomii i kosmosu.

Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Największa w Polsce kopuła, która może pomieścić nawet 60 dzieci zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Aktywne warsztaty, autorskie seanse dostosowane do wieku uczniów, stworzone w oparciu o podstawę programową, bogaty program edukacyjny uwzględniający podstawy astronomii, układ słoneczny, ruch planet, galaktyki oraz wiele innych ciekawych zagadnień, to tylko nieliczne zalety tego niesamowitego przedsięwzięcia.

Zajęcia prowadzone przez doświadczonego edukatora, który w sposób przystępny i angażujący przekazywał wiedzę uczniom, opowiadając najnowsze ciekawostki na temat kosmosu oraz sprawdzając ich wiedzę przy pomocy zagadek i humoru bardzo przypadły wszystkim do gustu. Mamy nadzieję, że te niesamowite obrazy oraz ciekawe informacje zostaną w pamięci naszych uczniów na dłużej.

Paulina Łyduch

MOBILNE PLANETARIUM ORBITEK