Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”

Utworzono dnia 23.06.2026

W dniach poprzedzających wakacje nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji. Celem przedsięwzięcia było podsumowanie całorocznych działań profilaktycznych oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego i odpowiedzialnego spędzania letniego wypoczynku.

W ramach akcji uczniowie brali udział w zajęciach, pogadankach i działaniach edukacyjnych poświęconych trzem kluczowym obszarom bezpieczeństwa. Dzieci zapoznały się z nowymi przepisami ruchu drogowego dotyczącymi korzystania z rowerów, rowerów elektrycznych oraz hulajnóg elektrycznych. Szczególną uwagę zwrócono na obowiązek noszenia kasku ochronnego przez osoby do 16. roku życia, a także na zasady odpowiedzialnego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Podczas zajęć przypomniano również zasady bezpiecznego wypoczynku nad jeziorami, rzekami i morzem. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń podczas kąpieli oraz jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych. Ważnym elementem akcji było także promowanie odpowiedzialnego korzystania z internetu. Rozmawiano o ochronie prywatności, przeciwdziałaniu cyberprzemocy oraz zachowaniu równowagi między aktywnością online a odpoczynkiem podczas wakacji.

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny