Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Utworzono dnia 28.02.2023

Nie od dziś wiadomo, że zima to trudny czas dla ptaków oraz zwierząt. Uczniowie klas I – III mają tego świadomość, dlatego też po raz kolejny tak licznie włączyli się w akcję systematycznego ich dokarmiania. Dzieci podczas zajęć z edukacji przyrodniczej gromadziły wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce, dowiedziały się jakiego rodzaju pokarmu potrzebują oraz jakie są zasady właściwego ich dożywiania. Obecni uczniowie klasy drugiej, rok temu z pomocą swoich rodziców wykonali karmniki, które w tym roku również umieściliśmy na drzewach w pobliżu naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie z wielkim zapałem gromadzili pokarm dla ptaków, by przed feriami po raz kolejny uraczyć je swoimi przysmakami.

Akcja dokarmiania ptaków jest częścią szerszych działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole w ramach uczestnictwa najmłodszych uczniów w innowacji pedagogicznej pt. „Z ekologią na ty”.

Troska o ptaki w czasie zimy daje dzieciom szansę bezpośredniej obserwacji przyrody, uczy szacunku, odpowiedzialności, systematyczności oraz wzmacnia poczucie więzi i jedności z otaczającym nas światem.

Paulina Łyduch

POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ