Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

POMOC DZIECIOM NA KRESACH – JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI

Utworzono dnia 05.12.2022

Możemy zgodnie stwierdzić, że tradycją naszej szkoły stała się już coroczna, mikołajkowa zbiórka darów dla polskich dzieci mieszkających na Litwie. Nasi uczniowie po raz kolejny tak licznie włączyli się w tę niezwykle wartościową i potrzebną zbiórkę charytatywną pokazując tym samym jak hojni, wspierający i empatyczni mogą być. Dobroczynność odgrywa bowiem ważną rolę we współczesnym świecie. Dzieci uczą się z niej wrażliwości, dostrzegania innych, a także kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w tegorocznych działaniach. Zbiórka darów zorganizowana została przez STOWARZYSZENIE BOCHEŃSCY PATRIOCI. Ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem, czego dowodem były kartony wypełnione po brzegi „prezentami” dla potrzebujących. Wśród nich znalazły się: artykuły szkolne, zabawki i ubrania dla dzieci, słodycze, chemia gospodarcza, środki czystości, artykuły higieniczne, a także żywność długoterminowa. Ich ilość ponownie bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Uczniowie świadomie ofiarowali wszystko co mieli, by pomóc innym. Każdy dar ogromnie nas cieszył.

Koordynatorem naszej szkolnej akcji była Pani Paulina Łyduch oraz ósmoklasiści: Maja Adamska, Milena Piekarz, Bartłomiej Bawół.

Pragniemy złożyć podziękowania pani dyrektor, nauczycielom, uczniom naszej szkoły, ich rodzicom oraz wszystkim tym, którzy otworzyli swoje serca i postanowili pomóc!

POMOC DZIECIOM NA KRESACH – JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI