Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Profilaktyczna Akcja Mikołajkowa pod hasłem: „Warto pomagać”

Utworzono dnia 08.12.2022

Dnia 6 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Profilaktycznej Akcji Mikołajkowej prowadzonej wśród dzieci szkolnych i przedszkolnych. Celem tej akcji było integrowanie dzieci, zachęcanie do różnych form pomagania innym, wykonywania dobrych uczynków. Przez działalność edukacyjno-informacyjną oraz profilaktyczną zarówno starszych jak i młodszych dzieci chcemy wyrobić umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji w sytuacjach zagrożeń, bycia asertywnym, nabywania prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, pokazać że warto być dobrym dla innych, warto pomagać innym.  Takie przesłanie kierowaliśmy do dzieci i młodzieży, którzy są najbardziej podatni na wszelkie sugestie. Organizując takie akcje, chcemy pokazać wielką siłę, jaką jest integracja  oraz wiara w siebie.

Program spotkania obejmował:

• podsumowanie akcji charytatywnej „Pomoc Dzieciom na Kresach” – pomoc potrzebującym, wykonywanie dobrych uczynków, niesienie pomocy osobom potrzebującym, starszym, „innym” niż my w wykonaniu młodszych dzieci;
  • rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: „Święty Mikołaj widziany oczami dziecka” – rozdanie nagród;
  • rozstrzygniecie konkursu literackiego pod hasłem: „Pomaganie jest fajne” – rozdanie nagród;
  • spotkanie ze Świętym Mikołajem – rozdawanie słodkich prezentów.

Działania otoczone formą zabawy wraz z nagrodami, sprawiły dzieciom i dorosłym wiele radości, ale przede wszystkim wzbogaciły ich wiedzę i doświadczenia dotyczące prezentowanych zagadnień.