Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Światowy Dzień Ziemi

Utworzono dnia 28.04.2023

24 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Jest to ważne święto w kalendarzu szkolnym. W bieżącym roku uczniowie z klas młodszych szczególnie zaangażowali się we wszelkie działania promujące ideę ochrony przyrody, gdyż zostali uczestnikami innowacji pedagogicznej pt.: „Z ekologią na ty”. Potrzeba troski o środowisko stała im się szczególnie bliska. Łączy ona ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Jest to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, a także szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego.

Uczniowie z klas I – III zdobywali wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów, uczestniczyli w akcjach sprzątania świata oraz doskonalili wiadomości na temat recyklingu. Zwieńczeniem tych działań był udział w konkursie ekologicznym pt.: „Moja Eko-Zabawka” polegającym na stworzeniu zabawki z surowców wtórnych. Ilość przygotowanych prac oraz kreatywność i staranność ich wykonania zaskoczyła wszystkich, a szczególnie jury, które miało nie lada zadanie. Przyznane zostały nagrody w dwóch kategoriach: duże i małe formaty oraz wyróżnienia.

Duże formaty:

Tymoteusz Maj – klasa II

Jan Kucharski – klasa II

Anna Bawół – klasa III

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do dbania o środowisko na co dzień i od święta oraz do promowania ekologii.

Paulina Łyduch

Światowy Dzień Ziemi