Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Szkolne Dni Bezpiecznej Przyjaźni w Sieci

Utworzono dnia 04.04.2024

Nasza szkoła docenia wagę wpływu zespołu rówieśniczego na samopoczucie uczniów, dlatego promuje współpracę między uczniami. W ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej tematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz umiejętności budowania relacji rówieśniczych w szkole prowadzone są różnorodne przedsięwzięcia edukacyjne. Należą do nich: zajęcia rekreacyjno-sportowe, warsztatowe, imprezy integracyjne, wyjazdy na spektakle o charakterze profilaktycznym.

W dniu 27 marca 2024 r. odbył się piknik integracyjny połączony z zajęciami sportowo-rekreacyjnymi, gdzie uczniowie w czasie wspólnej zabawy mogli poczuć się zespołem, wspierać się, dążyć do celu, bawić się i kształtować własną pewność siebie.

W dniu 03 kwietnia 2024 r. dzieci klas IV-VIII pojechały do Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku na spektakl Poznańskiego Teatru Aktora  pod tytułem: Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci. Sztuka dotyczyła problemu niepożądanych, wirtualnych  znajomości, fałszywych relacji na podstawie sztucznych tożsamości stworzonych w profilach komunikatorów oraz możliwości uzyskania realnej pomocy w sytuacjach pozornie rozpaczliwych.

W czasie lekcji wychowawczych i zajęć edukacyjnych dla poszczególnych klas omawiane są tematy ważne dla młodzieży a dotyczące problemów radzenia sobie z uczuciem  bezradności, zwątpienia, stanami depresyjnymi, stresem, trudnościami komunikacyjnymi wynikającymi z funkcjonowania  w dwóch rzeczywistościach.

Podczas realizacji zadań projektu wsparcia finansowego i merytorycznego udzieliła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej. Dzięki tej pomocy zostały zakupione pomoce naukowo-dydaktyczne do zajęć wychowawczych, terapeutycznych, które stanowią  bardzo ważną pomoc w kształtowaniu kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów.

Szkolne Dni Bezpiecznej Przyjaźni w Sieci