Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

„Ten, który był z rodu Polaków”

Utworzono dnia 20.04.2022

Papież Jan Paweł II., teolog, filozof, kaznodzieja, poeta, dramatopisarz,  święty Kościoła katolickiego, postać stanowiąca wzór do naśladowania. W dniu 2 kwietnia przypada rocznica jego śmierci, dlatego pod kierunkiem siostry A. Maj dzieci klas młodszych uczciły pamięć Ojca Świętego prezentując program artystyczny.

Na scenę wjechał pociąg do Wadowic. Poszczególni pasażerowie  w formie poetyckiej przybliżyli życie i dokonania papieża – Polaka.

Urodził się w Wadowicach, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Tam też przeżył stratę  matki i brata. Kolejnym etapem życia był Kraków, gdzie przeprowadził się wraz z ojcem, by podjąć studia, które przerwała  wojna. Ciężka praca, nauka  w konspiracji,  kształtowały jego osobowość jako człowieka i kapłana. Wtedy także narodziła się decyzja, by zostać kapłanem. Obdarzony niezwykłym talentem, zdolnościami i wrażliwością.  Kolejne szczeble kościelnej hierarchii pozwoliły mu stanąć  na czele Kościoła, jako papież Jan Paweł II.

Dzieci naszej szkoły znają słowa tego Wielkiego Polaka: Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali, które są główną myślą wychowania kolejnych pokoleń patriotów.

„Ten, który był z rodu Polaków”