Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Witajcie w naszej szkole!

Utworzono dnia 06.06.2023

W dniu 5. czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość  symbolicznego otwarcia szkoły po  gruntownym remoncie. Budynek zyskał  nowe oblicze poprzez modernizację wnętrza oraz terenów rekreacyjnych i został oficjalnie przekazany do użytku.

Renowacji poddano wszystkie pomieszczenia zarówno w przedszkolu, jak i szkole. Wyremontowano dach,  ocieplono stropy, wymieniono instalację elektryczną i centralne ogrzewanie. Oprócz tego plac wokół szkoły zyskał dwa nowe boiska sportowe: trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią. Na zewnętrz budynku wykonane zostały również prace brukarskie, ogrodowa mała architektura  i kanalizacja deszczowa.

Koszt modernizacji to łącznie 7 790 161,36 zł. Zadanie dofinansowane

zostało z następujących środków:

- RPO WM 2014-2020 w wysokości: 2 202 694,61 zł,

- Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

w wysokości: 3 000 000,00 zł

Prowadzący uroczystość dyrektor szkoły, Pan Michał Winczura powitał gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Byli to między innymi: Ryszard Pagacz – I Wicewojewoda Małopolski, Józefa Szczurek-Żelazko – Poseł na Sejm RP, Norbert Kaczmarczyk – Poseł na Sejm RP, Marta Malec-Lech – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Bogusław Kania – Kierownik Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Delegatura w Tarnowie, Zbigniew Moskal – Wójt Gminy Szczurowa, Agnieszka Słowik – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uściu Solnym w latach 2000-2023, a także Radni Rady Gminy Szczurowa, sołtysi, dyrektorzy, kierownicy jednostek organizacyjnych, Koło Gospodyń Wiejskich, druhowie z OSP Uście Solne i OSP Górka, mieszkańcy  Uścia Solnego i cała społeczność szkolna.

Część oficjalną zakończył występ dzieci z klas młodszych, które zaprezentowały układ taneczny oraz przedstawienie poświęcone patronowi naszej szkoły – królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Następnie goście i uczestnicy zwiedzali budynek, gdzie oglądali wystawy zdjęć, pamiątek historycznych, ale przede wszystkim efekty remontu części przedszkolnej, sal dydaktycznych oraz ich wyposażenie.

Kolejną częścią wydarzenia był Piknik Rodzinny, na który składały się animacje przygotowane przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Wielką radość sprawiły wszystkim:  zamki dmuchane, wata cukrowa, ścianka wspinaczkowa przygotowana przez  druhów z OSP Górka, a także  widowisko cyrkowe. Kulinarne pyszności przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Uścianeczki.

Witajcie w naszej szkole!