Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Wycieczka do Inwałdu

Utworzono dnia 13.06.2022

Dnia 6 czerwca 2022 roku uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami wzięli udział w całodniowej wycieczce do Inwałdu, podczas której w aktywny sposób, w  nieco innych warunkach niż zazwyczaj wypoczywali i zdobywali wiedzę. Mimo, iż grafik był napięty nie zabrakło jednak czasu na zabawę, rekreację i integrację zespołów klasowych.

Uczniowie zaraz po przyjeździe cofnęli się do czasów średniowiecznych. Powitanie przez ruchomego smoka, który ział ogniem, śpiewał, wierszował i opowiadał ciekawe historie zrobiło na nich ogromne wrażenie. Warsztaty edukacyjne również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z wielką, niepohamowaną radością przenieśli się w czasie, by móc poznawać dawne zawody. Odwiedzili chatę tkacza, powroźnika, kowala oraz garncarza, gdzie poznali ich rzemiosło. Uświadomili sobie tym samym, iż praca w średniowieczu to ciężki kawałek chleba. Samodzielnie wykonane świece z plastrów pszczelego wosku, kawałki lin stworzone u powroźnika oraz serca uformowane z gorącego żelaza w kuźni stały się wyjątkowymi pamiątkami z wycieczki. Średniowieczny zamek ze zbrojownią i salą tortur również zrobił na naszych najmłodszych uczniach duże wrażenie.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Parku Miniatur „Świat Marzeń”, w którym znajdują się wszystkie, ciekawe, miniaturowe obiekty charakterystyczne dla państwa europejskich i nie tylko. Dzieci poznawały miejsca, do których każdy turysta wybierający się w podróż dookoła świata pragnie dotrzeć.

Po tak pracowitym popołudniu na uczniów naszej szkoły czekała również rozrywka w lunaparku, gdzie mogli korzystać z placów zabaw, zjeżdżalni, karuzel, zderzających się samochodów, labiryntu na powietrzu, a nawet z kina 5D. Zakończeniem pobytu był  pyszny obiad.

Moc wrażeń, liczne atrakcje, wspaniała zabawa to wszystko sprawiło, iż pobyt w Inwałdzie z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów na długi czas.

 

Paulina Dziura

wycieczka do Inwałdu

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 91

W poprzednim tygodniu: 111

W tym miesiącu: 138

W poprzednim miesiącu: 407

Wszystkich: 6999