Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Wycieczka klas 1 - 3

Utworzono dnia 13.10.2023

Dnia 11 października 2023 roku uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Brzeska. Uczniowie zwiedzili Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności „Sowa” znajdującą się w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie mieli okazję zdobywać wiedzę samodzielnie, obsługując niezwykłe maszyny oraz wspólnie rozwiązując niecodzienne zadania podczas warsztatów edukacyjnych. Dzieci nie bały się eksperymentować i szukać odpowiedzi. Nie wstydziły się zadawać pytań opiekunom, którzy służyli pomocą i swoją wiedzą. Zachęcali uczniów do wszelkiej aktywności poznawczej, opartej na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu, eksperymentowaniu, poszerzaniu wiedzy, rozbudzaniu ciekawości oraz kreatywności, a także rozwiązywaniu zadań konstrukcyjnych i logicznych. To niesamowite miejsce, które zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie powstało dzięki ścisłej współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Kina Planeta na film animowany pt. „Mavka i strażnicy lasu” opowiadający o mitycznej strażniczce lasu, która musiała bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki. Uczniowie mieli okazję zintegrować się, zrelaksować, a także spędzić miło czas w swoim towarzystwie.

Paulina Łyduch

Wycieczka klas 1 - 3