Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Wyruszyć w drogę …

Aby do czegoś dojść,

Trzeba wyruszyć w drogę

W dniu 25 czerwca 2021 roku dzwonek szkolny po raz ostatni  zabrzmiał  w tym roku, by ogłosić  zakończenie kolejnego  roku pracy zdalnej. Pandemia koronawirusa  już drugi rok stała się przyczyną wprowadzenia nauczania  w trybie zdalnym, a potem hybrydowym. Uczniowie musieli znowu podjąć trud nauki w swoich domach.

Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Słowik, w swojej wypowiedzi podkreśliła, jak trudne zadanie mieli nauczyciele i uczniowie  pozostający ze sobą w wirtualnym kontakcie, przemierzając z rodzicami ścieżki wiedzy. Ósmoklasistom życzyła dobrego startu w nowych szkołach i życiowej mądrości tak bardzo potrzebnej na dalszych etapach edukacji. Radzie Rodziców  przekazała słowa podziękowania za współpracę w tej trudnej  sytuacji spowodowanej pandemią. Pożegnała troje nauczycieli, którzy kończą współpracę z naszą szkołą. Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom życzyła radosnego i bezpiecznego wypoczynku.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wszyscy mieli okazję spotkać się ostatni raz przed wakacjami.  Uczniowie klasy ósmej pożegnali młodszych kolegów oraz szkolne mury. Były również słowa podziękowania dla rodziców uczniów wyróżnionych kończących szkołę podstawową, a  Dyrektor szkoły i wychowawcy wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów z poszczególnych klas. Są to:

1. Mikołaj Gołąb
  2. Nadia Klich