Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

„Co w ulu bzyczy” – warsztaty pszczelarskie

Utworzono dnia 25.10.2023

Dnia 11 października przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich „Co w ulu bzyczy” prowadzonych przez panią Martę Dąbroś. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ogromną rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym. Pani podkreśliła, że głównym zadaniem pszczelarza jest ochrona  i dbanie o pszczoły, a nie tylko zdobycie miodu.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, budowę ula i etapy powstawania miodu. Pani prowadząca zademonstrowała jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz, dymka i ramka. Dzieci miały możliwość zobaczyć na żywo jak wygląda pszczoła „Królowa” oraz jaki jest podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Przedszkolaki dowiedziały się również o zasadach  bezpiecznego kontaktu z owadami oraz miały możliwość przymierzenia typowego stroju pszczelarskiego.

Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego miodu oraz wykonaniem przez dzieci świeczki z pszczelego wosku.

Warsztaty prowadzone przez panią Martę Dobroś były bardzo ciekawe i pouczające, uzmysłowiły naszym podopiecznym, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.

„Co w ulu bzyczy”