Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

KONKURS RECYTATORSKI „NASZE EMOCJE”

Utworzono dnia 12.05.2023

W bieżącym roku szkolnym dzieci z przedszkola uczestniczyły w innowacji pedagogicznej pt.”Zmierz uczucia”. Pomysł na stworzenie innowacji wynikał z odpowiedzi na aktualne potrzeby dzieci. Głównym celem działań innowacyjnych było wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci oraz zapoznanie ich ze światem ludzkich emocji poprzez warsztaty czytelnicze. Nauczycielki podejmowały szereg działań związanych z poznawaniem siebie, swoich emocji, wprowadzały metody umożliwiające radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Zwieńczeniem kilkumiesięcznych działań było przeprowadzenie przedszkolnego konkursu recytatorskiego pt. „Nasze emocje” . Podczas konkursu dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich przed szerszym gronem publiczności.

Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe: 3,4-latki i 5,6-latki. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany wiersz o tematyce dotyczącej emocji. Na ocenę recytacji miały wpływ różne elementy: pamięciowe opanowanie tekstu, artykulacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Po trudnych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Grupa 3, 4-latków

I miejsce Amelia Piec

II miejsce Dawid Gadowski

III miejsce Wiktoria Powroźnik

Wyróżnienie Pola Sadkowska

Grupa 5, 6-latków

I miejsce Dorota Szlachta

II miejsce Jakub Plebanek

III miejsce Elżbieta Syrek

Wyróżnienie Magdalena Gadowska

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz drobne upominki. Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI „NASZE EMOCJE”