Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Utworzono dnia 06.12.2022

Światowy Dzień Pluszowego Misia to wydarzenie, które 25 listopada 2002 roku zostało oficjalnie wpisane do kalendarza świąt nietypowych. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki-misia.

Jak co roku nauczyciele przedszkola wraz z dziećmi włączyli się w obchody tego radosnego święta. Dla dzieci był to dzień pełen atrakcji. W pierwszej części obchodów przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, w której poznały historię pluszowego misia. Następnie z wielką uwagą obejrzały fragmenty bajek, w których głównym bohaterem jest miś. W dalszej części odbyły się tańce i zabawy z udziałem przyniesionych pluszaków. Główną atrakcją „Misiowego Dnia” była wizyta Pluszowego Misia, który częstował dzieci pysznym, zdrowym miodem i misiowymi ciasteczkami. Po atrakcjach w budynku przedszkola, nadszedł czas na wizytę w Bibliotece Publicznej. Pani Agnieszka Dobrzańska przeczyła wszystkim książkę pt. ”Przygody Misia Tulisia”, która opisywała przygody wesołego misa. Później dzieci kolorowały ilustracje przedstawiające sylwety znanych misiów. W nagrodę za piękne wykonanie pracy przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.

To był bardzo ciekawy i radosny dzień. Z pewnością pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.