Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Solnym

Z wizytą w piekarni

Utworzono dnia 25.10.2023

Dnia 5 października przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni, gdzie miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu pieczenia chleba. Podczas wizyty Pan piekarz pokazał przedszkolakom jak powstaje ciasto, z którego dzieci miały możliwość samodzielnego formowania bułeczek. Przedszkolaki zobaczyły najważniejsze pomieszczenia w piekarni oraz duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do mieszania ciasta oraz regały z upieczonym chlebem. Największe wrażenie wywarł na dzieciach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania i wykładania pieczywa. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi pączkami.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Panu Pawłowi Szkarłat oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i miłą atmosferę

Z wizytą w piekarni